top of page

For Nature

Jest natura pożądana i pozostawiona sama sobie czy wręcz niechciana. To drugie życie wdziera się w przestrzeń zarządzaną przez ludzi: w miastach rośliny wyrastają nagle w załomach murów, na spłachetkach ziemi, pomiędzy płytami chodników, w zapuszczonych ruinach. Podbijają obszary miejskich nieużytków.  Są też zwierzęta, dużo gatunków zwierząt, które rzadko wchodzą ludziom w drogę.  

Jest też natura, która otrzymuje specjalne zaproszenie: planuje się jej istnienie, powołuje do życia, pielęgnuje, rozmnaża, obserwuje, a gdy potrzeba – kończy jej życie. To parki, klomby, trawniki, ogródki działkowe, doniczkowe kwiaty we wnętrzach, rośliny balkonowe i na tarasach – życie wystawione na widok publiczny. Jest i fauna: psy, koty i inne. Z naturą planowaną i manipulowaną wchodzimy w styczność.

 

Jest kontrolowana i bezpieczna.

Dobrze odpowiada na pragnienie jej doświadczania, desire for nature.

 

Tworzymy własne azyle natury, a gdy chcemy, by trwały wiecznie – kupujemy plastikowe atrapy roślin i zwierząt, obrazy, maskotki - imitacje, które nigdy nie zagrożą. Nie urosną, nie rozplenią się i nie rozmnożą. 

  • Black Facebook Icon
  • Czarny Tumblr Ikona
  • Black Instagram Icon
  • Czarny LinkedIn Icon
bottom of page